Ogłoszenia parafialne – 3.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień adwentowych.
  3. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.
  4. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  5. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP o 16.50 odbędzie się nabożeństwo poświęcenia medalików maryjnych dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 17 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na malowanie naszego kościoła.
    Przed kościołem będzie odbywać się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  10. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie: p. Marian Kowol, lat 71, zam. przy ul. Plonki oraz p. Rozalia Magiera, lat 94, zam. na ul. Kilińskiego. Wieczny odpoczynek…
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.