Ogłoszenia parafialne – 11.06.2017

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej
 4. Dziś pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i komunijnych do katedry. Wyjazd o godz. 12.00 z parkingu przed kościołem.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z procesją, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 16.30.
 7. Nauka chrzcielna będzie w sobotę o godzinie 15.30 w kościele.
 8. W przyszłym tygodniu odbędą się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zachęcam do zapoznania się z listą zgłoszonych kandydatów, która umieszczona jest w gablocie.
 9. Przyjmowane są intencje wakacyjne na Msze Św. odprawiane w lipcu i sierpniu poza Ruptawą.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 11. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się II Rodzinny Festyn Parafialny. Impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Na scenie wystąpi m.in. grupa JACK&BAND. To zespół, który istnieje blisko 25 lat, skupia 6 profesjonalnych muzyków współpracujących z gwiazdami polskiej estrady. Pojawi się także zespół CHRZĄSZCZE grający muzykę lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Usłyszymy m.in. utwory takich zespołów jak „The Beatles” czy „Czerwone Gitary”. Na festynie wystąpią także dzieci i młodzież z naszej ruptawskiej szkoły oraz chór parafialny w niecodziennej odsłonie. Tradycyjnie nie zabraknie pysznej kiełbaski z grilla i wyjątkowego kołocza od ruptawskich gospodyń. Już teraz serdecznie dziękuję wszystkim przedsiębiorcom i darczyńcom, którzy wspierają to przedsięwzięcie.
 12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.