Ogłoszenia parafialne – 25.02.2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
 2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji dostępny jest w wieściach parafialnych, na stronie internetowej oraz w gablotach. Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału. W środę na zakończenie rekolekcji wielkopostnych zostanie zebrana kolekta na cele rekolekcyjne jako nasze podziękowanie za głoszone nauki.
 4. W poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
 5. W środę przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź młodzieży w sobotę o 16.30.
 7. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę (3.03) o godz. 16.30 zapraszam do domu parafialnego na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 10. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
 11. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie nabożeństw pasyjnych przyjmowane są w zakrystii.
 12. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.