Ogłoszenia parafialne – 23.02.2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby „OSP Ruptawa”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. O godz. 15.00 nieszpory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
 4. Od jutra będzie trwało nabożeństwo czterdziestogodzinne. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
 5. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
 6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
 7. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
 8. Od środy popielcowej (w dniach 26.02 – 01.03) będziemy przeżywali odnowienie misji parafialnych, które poprowadzi ks. dr Robert Kaczmarek. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej.
 9. Katechumenat przedmałżeński – część II (przygotowanie do przyjęcia Sakramentów Świętych dla osób dorosłych) odbywać się będzie w parafii NSPJ w Jastrzębiu-Zdroju od 5 marca w czwartki o godz.19.00.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli jest jałmużną postną.
 11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.