Ogłoszenia parafialne – 19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji (wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego). Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.

4. W czwartek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.30 odbędzie się modlitwa adoracyjna w intencji rodzin naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.

5. W sobotę o godzinie 9.30 w naszej parafii odbędzie się spotkanie Legionów Maryi z rejonu Jastrzębia-Zdroju.

6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.

7. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.

8. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas (paschaliki) w cenie 9zł w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Przed kościołem będzie odbywać się zbiórka na pomoc Ukrainie.

10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.

11. Serdecznie dziękuję za udział w rekolekcjach parafialnych oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.