Ogłoszenia parafialne – 18.06.2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na budujący się kościół w Wilchwach. Bóg zapłać za ofiary.
 • O godzinie 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 • Dziś odbywają się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Każdy może oddać głosy na 2 wybranych przez siebie kandydatów. Głosowanie odbywa się w domu parafialnym. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału.
 •  W piątek 23 czerwca po mszy wieczornej ok. godz. 17.40 odbędzie się tradycyjne nabożeństwo w intencji rodzin naszej parafii. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • Przyjmowane są intencje wakacyjne na Msze Św. odprawiane w lipcu i sierpniu poza Ruptawą.
 • Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.30 obędzie się błogosławienie pojazdów.
 • Za tydzień (w niedzielę 25 czerwca) odbędzie się II Rodzinny Festyn Parafialny. Impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Na scenie wystąpi m.in. grupa JACK&BAND. To zespół, który istnieje blisko 25 lat, skupia 6 profesjonalnych muzyków współpracujących z gwiazdami polskiej estrady. Pojawi się także zespół CHRZĄSZCZE grający muzykę lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Usłyszymy m.in. utwory takich zespołów jak „The Beatles” czy „Czerwone Gitary”. Na festynie wystąpią także dzieci i młodzież z naszej ruptawskiej szkoły oraz chór parafialny w niecodziennej odsłonie. Tradycyjnie nie zabraknie pysznej kiełbaski z grilla i wyjątkowego kołocza od ruptawskich gospodyń. Już teraz serdecznie dziękuję wszystkim przedsiębiorcom i darczyńcom, którzy wspierają to przedsięwzięcie.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.