Ogłoszenia parafialne – 16.06.2019

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na nowe organy do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nabożeństwo ku czci NSPJ, na które serdecznie zapraszam.
 3. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 4. W środę na Mszę Św. z okazji zakończenia roku szkolnego (g.12.30) serdecznie zapraszam dzieci szkolne oraz ich rodziców.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych (zapraszam także dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św.) i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z procesją, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 17.30 (po Mszy św.)
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. w intencji kierowców (o godz. 10.30) odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.
 8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont probostwa w Stonawie, w Republice Czeskiej, gdzie proboszczem jest znany nam ks. Roland Manowski.
 10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.