Ogłoszenia parafialne – 11.02.2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Malowanie naszego kościoła.
  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele (o ile będą zgłoszenia).
 4. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
 5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 6. Od jutra będzie trwało nabożeństwo czterdziestogodzinne. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
 7. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
 8. W sobotę 17 lutego o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Władysława Szymańskiego rektora Akademii Muzycznej w Katowicach. Serdecznie zapraszam.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli jest jałmużną postną.
 10. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
 11. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.