Ogłoszenia parafialne – 10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na malowanie naszego kościoła. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
 2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.

 3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 4. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 17 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 6. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę strażacy z naszego OSP będą sprzedawać kalendarze na rok 2024. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe OSP.
 8. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 10. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.