Ogłoszenia parafialne – 10.10.2021

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 14.45 nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszam.
 3. W poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  Intencje mszalne na rok 2021 przyjmowane będą w następujących terminach:
  – w czwartek (14.10) w godz. 8.00-9.00 – intencje za żywych (uroczystości i jubileusze)
  – w piątek (15.10) w godz. 7.00-10.00 – intencje za zmarłych.
 4. Bardzo prosimy o skorzystanie z przygotowanych formularzy znajdujących się z tyłu kościoła. Prosimy o wypisanie jednej intencji na jednym formularzu. Mamy nadzieję, że wcześniejsze ich wypisanie znacznie skróci czas oczekiwania w kolejce do kancelarii parafialnej.
 5. Spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek (11.10) o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 6. Próba przed bierzmowaniem odbędzie się w czwartek (14.10) po różańcu o godz. 18.15. W sobotę (16.10) o godzinie 10.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. bpa Grzegorza Olszowskiego sakrament bierzmowania.
 7. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
 8. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w tygodniu (z wyjątkiem środy) o godz. 17.30, w środę o 7.30, zaś w niedziele o godz. 14.45. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. W miesiącu październiku czwartkową Godzinę Świętą łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 9. Informuję, że w dniu 26.09 zostali ustanowieni nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Są to mieszkający w naszej parafii: Pan Marek Kroczek (lat 39), małżonek Hanny, ojciec 3 dzieci oraz Pan Arkadiusz Grzonka (lat 53) mąż Gabrieli, ojciec 2 córek. Dziękuję, że w trosce o naszych chorych i starszych parafian, zdecydowali się pełnić w naszej parafii posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej i proszę o ich życzliwe przyjęcie.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii pochodzącego z Marklowic Górnych ks. neoprezbitera Pawła Stawarczyka. Ks. Paweł wygłosi kazanie i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 11. Nasze dzieci z naszą p. Katechetką przygotowały prezentację z okazji Dnia Papieskiego. Można ją obejrzeć na naszej stronie parafialnej.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.