Ogłoszenia – 31.05.2015

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś także mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich modlitwą.
 3. O 15.00 Nabożeństwo Majowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
 5. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 6. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 7. W środę (03.06) odbędzie się w naszej parafii liturgia sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp Marek Szkudło. W poniedziałek o godzinie 17.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, a we wtorek o godzinie 19.00 próba przed bierzmowaniem, na którą zapraszamy także świadków bierzmowania.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Spowiedź dzieci odbędzie się w piątek o godzinie 15.30, spowiedź młodzieży w sobotę o godzinie 16.00.
 10. Odwiedziny chorych będą w piątek od godziny 9.00. Zapisy w zakrystii.
 11. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z procesją, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 16.30.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 14. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.