Ogłoszenia – 19.05.2013

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  2. O godzinie 15.00 zapraszam na nabożeństwo do Ducha Św.
  3. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Dziś swoje urodziny obchodzi ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu
  5. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  6. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.
  7. W piątek obchodzimy Dzień Modlitw za katolików w Chinach.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.