Ogłoszenia – 15.12.2013

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na naprawę organów. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  4. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  5. Serdecznie zapraszam na Msze św. roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  6. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00 w niedzielę o 12.30.
  8. W środę o godzinie 17.00 spotkanie grupy w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.
  10. Prezenty dla dzieci przygotowywane w ramach parafialnej akcji ANIOŁEK proszę dostarczyć do 22 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów. Dziękuję za wszystkie dary.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, szczególnie naszym Paniom za prace porządkowe w Domu Parafialnym i naszym Panom za zrzucenie kolejnej partii opału do kotłowni.