Ogłoszenia – 12.06.2016

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży w naszym kościele.. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O 15.00 Nabożeństwo do NSPJ. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek godzinach od 17.00-17.30 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego. W czasie wakacji poradnia nie będzie czynna.
 4. Na godzinę 17.30 (także w poniedziałek) zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
 5. Rodziny deklarujące chęć przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 czerwca o godz. 18.00 w salce na probostwie.
 6. W środę (15.06) o godzinie 18.00 odbędzie się w parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Próba przez przyjęciem tego sakramentu odbędzie się dzień wcześniej (we wtorek) także o godzinie 18.00.
 7. W piątek (17.05), po mszy wieczornej ok godz. 17.45, w kościele odbędzie się spotkanie modlitewne w ramach przygotowania parafii do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy m.in. młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, rodziny, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach gości z zagranicy, a także chętnych parafian. W trakcie spotkania odbędzie się błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.
 8. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 10. Osoby zainteresowane udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie prosimy o zgłoszenie się w zakrystii i wpisanie się na listę. Po stworzeniu grupy parafialnej będziemy na bieżąco informować o szczegółach związanych z wyjazdem. Planowane jest także spotkanie organizacyjne. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 11. W niedzielę 26 czerwca nasza parafia organizuje Rodzinny Festyn Parafialny. Serdecznie zapraszam Was moi drodzy do wspólnej zabawy. Spotykamy się przy kościele o godz. 16.30. W programie m.in. orkiestra z wokalistami, chór parafialny w niecodziennym repertuarze biesiadnym, zespół ADAGIO, występ dzieci z ruptawskiej szkoły, a także koncert zespołu Grafit. Poza tym mnóstwo atrakcji dla dzieci. Już teraz dziękuję lokalnym przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się wesprzeć tą inicjatywę. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na organizację kolonii na Mazurach, w których biorą udział m.in. dzieci z naszej parafii.
 12. Przyjmowane są intencje wakacyjne na Msze Św. odprawiane w lipcu i sierpniu poza Ruptawą.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 14. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.