Ogłoszenia – 02.11.2014

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZALECANYCH

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Przez okres oktawy Wszystkich Świętych tzn. do 8 listopada odprawiać będziemy różaniec za dusze zmarłych zalecanych. Dzisiaj różaniec o godzinie 14.45. Zapraszam do modlitwy.
  3. Zachęcam do uzyskania odpustu kar czyśćcowych. Odpust zupełny za dusze cierpiące w czyśćcu można uzyskać:
    • od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
    • nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych
  4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. Spowiedź dzieci odbędzie się w piątek o godzinie 17.30, spowiedź młodzieży w sobotę o godzinie 15.30.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego pojemnika znajdującego się za boczną bramką cmentarza.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, szczególnie za prace porządkowe wokół kościoła.