Tydzień misyjny 2023 „Misje sercem Kościoła”

Wyjazdowe spotkanie z Misjonarzami z okazji TYGODNIA MISYJNEGO odbyło się u OO. Werbistów – O. Juliusem z Indonezji, O. Tomaszem, który posługiwał w RCA w Kongo oraz s. Jadwigą, która służyła w Boliwii. Opowiedzieli nam o swej pracy oraz o tym dlaczego wybrali powołanie misjonarza. Przybliżyliśmy sobie tereny wyspy Flores skąd pochodzi O. Julius, to jedna 17 tysięcy wysp Indonezji, gdzie drzemie wulkan. Mieszka tam 2 mln osób. O. Julius nauczył nas także pieśni w swoim ojczystym języku. Kolejnym państwem, o którym usłyszeliśmy to Kongo, gdzie posługa o. Tomasza polegała na opiece nad dziećmi w sierocińcu, posłudze sakramentalnej i głoszeniu Słowa Bożego w odległych od siebie wioskach. S. Jadwiga odpowiedziała jak czuła Bożą opiekę w czasie swej misji gdy spotkała niebezpiecznego węża oraz jak wymodlili z dziećmi uzdrowienie dla jednej z dziewczynek. Misjonarze zachęcili nas do modlitwy w intencji misji i misjonarzy na całym świecie.