Ogłoszenia parafialne – 9.04.2023

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory wielkanocne. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W piątek, 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 r. Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
  4. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
  5. Przyszłą niedzielę, II Niedzielę Wielkanocy, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia.
  6. Kolekta w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Kolekta w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji.
  7. Fundacja Pokolenie przygotowała bezpłatne pismo „Dobre Nowiny” w całości poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Zachęcam do zabrania egzemplarza do domu.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Szczególnie dziękuję za przygotowanie kościoła do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim osobom za prace porządkowe w kościele, wokół kościoła i w domu parafialnym.