Ogłoszenia parafialne – 8.11.2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. O godzinie 14.45 nabożeństwo różańcowe za ++ zalecanych.
  3. Na mszę św. w intencji Ojczyzny (środa, 11 listopada godz. 9.00) zapraszam poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych i wszystkich parafian.
  4. Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji o godz.8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chórzystów, na którą serdecznie zapraszam.
  5. Nauka chrzcielna będzie w sobotę o godzinie 16.00 w kościele, o ile będą dzieci zgłoszone do chrztu.
  6. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego miejsca znajdującego się za boczną bramką cmentarza.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.