Ogłoszenia parafialne – 8.05.2022

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 4. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 14 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
 5. W poniedziałek w godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. Nauka chrzcielna odbędzie się w sobotę o godzinie 16.00 w kościele.
 8. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 (w środę o godz. 7.30), a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku czwartkowa Godzina święta oraz sobotni Apel Jasnogórski przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii.
 10. Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach na nowy rok formacyjny 2022/23. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl.
 11. IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano w dn. 8–16 września br. Szczegóły dostępne są na plakacie oraz stronie internetowej archidiecezji. Trwają już zapisy.
 12. Informuję, iż od dnia 8.05.2022 rozpoczynamy zgłaszanie kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej, który potrwa do dnia 5.06.2022. Wybory nowej rady odbędą się 12.06.2022. Zasady wyborów do parafialnej rady duszpasterskiej oraz jej statut dostępne są na stronie internetowej parafii.
 13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.