Ogłoszenia parafialne – 7.05.2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. O godzinie 14.30 nabożeństwo majowe dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecam ich i ks. rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 13 maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
  4. W poniedziałek (8.05) o godzinie 18.00 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku czwartkowa Godzina święta oraz sobotni Apel Jasnogórski przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
  6. Trwa tzw. biały tydzień komunijny. Dzieci codziennie w strojach komunijnych będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszach Świętych.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji (na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii Katedry i Kurii).
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.