Ogłoszenia parafialne – 7.04.2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś, w 2 Niedzielę Wielkanocy, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Również od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Dziś w parafiach w naszej archidiecezji klerycy WŚSD przeprowadzają niedzielę budzenia powołań. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych wspólnot parafialnych.
  5. W poniedziałek, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
  6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić Święto Chrztu Polski. Zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem będzie odbywać się kwesta na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.