Ogłoszenia parafialne – 5.12.2021

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne odprawiane są wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, nie będzie nieszporów.
 3. Rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdują się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 19 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 4. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 5. W poniedziałek (6.12)o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30. Odwiedziny duszpasterskie realizowane są w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
 8. Na stronie internetowej parafii zamieszczono prezentację wideo i życzenia dla górników od parafialnych grup dziecięcych. Jest także do obejrzenia relacja z „Balu Wszystkich Świętych”.
 9. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca jest w cenie 14 zł, mała w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 10. Strażacy z naszej OSP rozprowadzają kalendarz strażacki na rok 2022, dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na cele OSP w Ruptawie.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.