Ogłoszenia parafialne – 5.06.2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.
  5. W poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
  6. W poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  8. Przypominam, że do dzisiaj (5.06.2022) można zgłaszać kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej. Wybory nowej rady odbędą się 12.06.2022. Zasady wyborów do parafialnej rady duszpasterskiej oraz jej statut dostępne są na stronie internetowej parafii.
  9. W miesiącu czerwcu po Mszach św. odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.