Ogłoszenia parafialne – 31.05.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Wielkie Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
  2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W miesiącu czerwcu, w ciągu tygodnia, po mszy św. będziemy odmawiali litanię do NSPJ.
  4. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu.
  5. W związku z nowym zarządzeniem władz państwowych zniesiony zostaje limit osób w kościele. Przypominamy o zachowaniu odległości 2m i o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  6. Zgodnie z nowymi zaleceniami naszego Arcybiskupa wznawiamy działalność służby liturgicznej – szafarzy, ministrantów, lektorów i kantorów. Przywrócone zostają spotkania grup dziecięcych i dorosłych. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 8.00. Spotkanie Dzieci Maryi o godz. 9.00. Zapraszamy również na spotkanie Legionu Maryi, Grupy modlitewnej i naszego chóru parafialnego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej, która kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.00, oraz pół godziny przed każdą mszą świętą. W piątek, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci a w sobotę od 16.30 – młodzież.
  8. Przywracamy odwiedziny chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9.00. Od przyszłej niedzieli szafarze będą roznosili komunię do chorych. Prosimy o potwierdzenie i zapisy w zakrystii.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.