Ogłoszenia parafialne – 30.07.2017

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do zachowania trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynencji.
  4. W środę (2 sierpnia) przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W dniu 1 sierpnia 2017 wyrusza z Jastrzębia-Zdroju piesza pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafii NMP Matki Kościoła. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką będzie 31 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele NMP Matki Kościoła.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  9. Dziękuję także za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.