Ogłoszenia parafialne – 30.05.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  2. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych (zapraszam także dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św.) i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Ze względu na obecną sytuację procesja będzie się odbywać zgodnie z zaleceniami epidemicznymi.
  4. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 17.30 (po Mszy św.)
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. W miesiącu czerwcu po Mszach św. będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Wstępny termin bierzmowania młodzieży w naszej parafii zostały wyznaczony na 27.10.2021.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.