Ogłoszenia parafialne – 29.10.2017

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. O godz.14.45 nabożeństwo różańcowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. O godzinie 14.30 nabożeństwo za zmarłych, procesja i modlitwy na cmentarzu.
 4. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej.
 5. W czwartek o godz. 9.00 Msza św. dla Seniorów. Po niej spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 6. Odpust zupełny za dusze cierpiące w czyśćcu można uzyskać:
  • od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych oraz zachowanie zwykłych warunków odpustu
 7. Przez okres oktawy Wszystkich Świętych tzn. do 8 listopada odprawiać będziemy różaniec za dusze zmarłych zalecanych. Zapraszam do modlitwy.
 8. Zalecki za zmarłych są przyjmowane w zakrystii. W Uroczystość Wszystkich Świętych także w kaplicy Domu Pogrzebowego. Formularze są wyłożone na stoliku. Za zmarłych zalecanych będą odprawione 3 Msze św.
 9. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego miejsca znajdującego się za boczną bramką cmentarza.
 10. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
 11. W kancelarii przyjmowane są intencje mszalne na rok 2018.
 12. Spowiedź dzieci w piątek o godzinie 15.30, spowiedź młodzieży w sobotę o godzinie 15.30
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry.
 14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 15. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.