Ogłoszenia parafialne – 29.07.2018

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś o 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa do zachowania trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia abstynencji.
  5. W czwartek (2 sierpnia) przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
  7. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.
  8. Dnia 1 sierpnia wyruszy z Rybnika 73 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dzień wcześniej we wtorek z kościoła NMP Matki Kościoła wyruszy nasza grupa jastrzębska. Trwają zapisy. Zapraszamy do licznego udziału. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej pielgrzymki.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.