Ogłoszenia parafialne – 28.11.2021

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory, na które serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień adwentowych.
 4. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.
 5. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 19 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
 9. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca jest w cenie 14 zł, mała w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 10. Rozumiejąc obecna sytuację epidemiczną, wspólnie z Radą Parafialną zdecydowaliśmy o powrocie do tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Pierwsze spotkania i wspólna modlitwa w domach parafian odbędą się w sobotę 27 listopada. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń. Odwiedziny duszpasterskie będą realizowane w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 13. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.