Ogłoszenia parafialne – 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian w środę o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  6. W Niedzielę Wielkanocną nadzwyczajni szafarze Komunii świętej po pierwszej Mszy św. zaniosą Ciało Pańskie osobom chorym lub starszym. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy w Niedzielę Zmartwychwstania. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące dzieła:
    – w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”,
    – w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego
    – w Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.
  8. Adoracja w czasie Triduum: Wielki Czwartek: do 21.00; Wielki Piątek: od godz. 8.00; Wielka Sobota: od 8.00. Na adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę możemy przychodzić wg tradycyjnego planu. Proponowany plan zamieszczony jest w Wieściach Parafialnych, gablotkach.
  9. Okazja do spowiedzi św.:
    – poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17.30
    – czwartek o godz. 18.00
    – piątek o godz. 9.00 i o godz. 14.00
    – sobota o godz. 9.00 i o godz. 15.00
  10. W tym roku ze względów epidemicznych nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zachęcam wiernych aby przed śniadaniem wielkanocnym, przeżywanym w rodzinnej wspólnocie, odmówić uroczyste błogosławieństwo, które poprowadzi ojciec rodziny lub inna osoba. Tekst błogosławieństwa został umieszczony na stronie internetowej parafii, a w formie drukowanej został także wyłożony z tyłu kościoła.
  11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zbieramy ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.
  12. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.
  13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.