Ogłoszenia parafialne – 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy także jako Niedzielę Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest z tyłu kościoła. Zachęcam Parafian do podejmowania postanowień adwentowych.
  3. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.
  4. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialną akcję ANIOŁEK. Na choince znajdą się papierowe aniołki, zawierające imię i wiek dziecka, do którego aniołek ma zawitać z świątecznym upominkiem. Kto chciałby przygotować prezent dla tych dzieci, może zabrać aniołka. Prezenty dla dzieci proszę dostarczyć do 18 grudnia, aby przed świętami dotarły do adresatów.
  8. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem tegorocznej kolędy, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  12. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.