Ogłoszenia parafialne – 27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. O godzinie 15.00 nieszpory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Z tyłu kościoła wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, zachęcam parafian do podejmowania postanowień wielkopostnych.
 4. Od jutra będzie trwało nabożeństwo czterdziestogodzinne. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Proponowany plan adoracji znajduje się w gablotach, wieściach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.
 5. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 i 60 rokiem życia.
 6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
 7. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii.
 8. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się tzw. „zdrapki wielkopostne”, które mogą się stać pomocą do dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Zdrapki są bezpłatne. Proszę o zabranie ich do domu.
 9. W tym tygodniu obchodzimy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcam wiernych do przyjęcia sakramentu pokuty już na początku Wielkiego Postu.
 10. W sobotę o godz. 8.30 w Domu Parafialnym organizowane jest spotkanie młodzieżowe. Serdecznie zachęcam do udziału.
 11. Od II Niedzieli Wielkiego Postu (13.03) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 16.03.2022
 12. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
 13. Hospicjum Domowego im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, które od blisko 30 lat działa w naszym mieście prosi o przekazanie części swojego podatku na rzecz podopiecznych. Aby to zrobić wystarczy wpisać numer KRS Hospicjum w odpowiednim polu deklaracji podatkowej. Emeryci i renciści z kolei powinni wypełnić PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu ich 1% podatku trafi do organizacji pożytku publicznego za pośrednictwem ZUS. Druk PIT-OP znajduje się (na stoliku z tyłu kościoła). Należy go wypełnić i przesłać do urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2022 r.
 14. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 15. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.