Ogłoszenia parafialne – 26.12.2021

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory kolędowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.
  4. We wtorek będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji (godz. 8.00), po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  5. W piątek o godzinie 16.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w naszych Wieściach i na tablicach ogłoszeń. Odwiedziny duszpasterskie realizowane są w warunkach szczególnych, dlatego też prosimy o zachowane zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Jednocześnie w pełni rozumiemy Parafian, którzy w tym roku nie zdecydują się w „kolędzie” uczestniczyć. Prosimy poinformować o tym fakcie ministrantów przybywających kilka minut przed duszpasterzem.
  8. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej ponad 25 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
  9. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek Państwu Gojowym i Państwu Wilkom. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
  10. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Dziękuję wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.