Ogłoszenia parafialne – 26.11.2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławienie opłatków wigilijnych. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dzieci odbędzie się w piątek o godz. 16.00, a spowiedź młodzieży w sobotę o godz. 16.30.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. Od najbliższej soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Msze św. Roratnie w tym roku będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii).
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.