Ogłoszenia parafialne – 26.05.2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. O godzinie 15.00 majowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. Dzisiaj pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami parafii. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, udekorowanie okien naszych domów. Strażaków zapraszam do niesienia baldachimu, chór do śpiewu liturgicznego, poczty sztandarowe i panie w strojach regionalnych do uświetnienia procesji, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  6. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich wiernych do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych z procesją, które będą odbywały się w oktawie Bożego Ciała o godzinie 17.30 (po Mszy św.)
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.