Ogłoszenia parafialne – 26.04.2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
 2. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych na kanale YouTube Jasinfo24TV. Szczególnie zapraszam do włączenia się w transmisję Mszy św., z naszego kościoła w III Niedzielę wielkanocną o 10.30 – link do transmisji dostępny jest na stronie internetowej parafii.
 3. W związku z zarządzeniem ministra zdrowia i arcybiskupa Wiktora informujemy, że od poniedziałku 20 kwietnia w czasie liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2 czyli 40 osób. Msze święte w dalszym ciągu będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
 4. W związku ze stanem epidemii i zarządzeniem władz kościelnych nie będzie nabożeństw majowych. Z tego samego powodu nie ma możliwości przeprowadzenia uroczystości I Komunii Świętej w dniu 3 maja. Czekamy na nowe wytyczne ks. Arcybiskupa w tym zakresie.
 5. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki w intencji ustania pandemii.
 6. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 7. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii
  w minionym tygodniu. Dziękuję Panu Damianowi Gałuszce oraz serwisowi Jasinfo24TV za pomoc w zorganizowaniu transmisji internetowych Mszy św.
 8. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
 9. Istnieje możliwość włączenia się w dzieło zakupu respiratorów. Ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA – KORONAWIRUS.