Ogłoszenia parafialne – 25.11.2018

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA , KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godz. 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
  5. Od najbliższej soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej.
  6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Po każdej Mszy św. odbywać się błogosławienie opłatków wigilijnych.
  7. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów. W tym roku roraty, podobnie jak w latach ubiegłych, będą rano od poniedziałku do środy i wieczorem w czwartek i piątek. W sobotę rorat nie będzie. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na jest na budowę kościoła św. Wawrzyńca w Wilchwach.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.