Ogłoszenia parafialne – 24.12.2023

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
 2. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 3. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 4. We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 5. W czwartek będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji (godz. 8.00), po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

 6. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. ;;Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.

 7. We wtorek 26 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 10:30 będziemy uczestnikami posłania Kolędników Misyjnych naszej parafii. Niech podjęty trud kolędowania małych misjonarzy obudzi w naszych sercach zapał misyjny i uzdolni do niesienia pomocy modlitewnej i materialnej dzieciom z Kolumbii, którym pomagają tegoroczni kolędnicy na całym świecie. Zapraszamy do pozostania tego dnia po Mszy św o godz. 10.30, wysłuchania krótkiego programu kolędniczego i wspólnego kolędowania. Prosimy i z góry dziękujemy za złożone ofiary modlitewne i materialne.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 9. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 11. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”.
 12. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt. Dziękuję firmie Pomarańczowy Ogród za podarowanie choinek.