Ogłoszenia parafialne – 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 3. 26 grudnia na Mszy św. o godz.10.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w naszych ruptawskich domach w środę 27 grudnia. Można ich zaprosić zapisując się na listę wyłożoną z tyłu kościoła podając nazwisko i adres. Dzieci z koła misyjnego dziękują za przyjęcie.
 4. W czwartek będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji (godz. 8.00), po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 5. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł). Dostępne są także opłatki oraz nasz kalendarz parafialny na 2018 rok. Jego cena nie ulega zmianie i wynosi 7 zł.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
 7. Od nowego roku Msze św. niedzielne poranne będą sprawowane o godz. 8.00 (zamiast jak do tej pory o 7.45). Na godzinki zapraszam o godz. 7.30. Po zakończeniu odwiedzin duszpasterskich Msze św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godzinie 17.00, a nie jak dotąd o 7.00.
 8. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 9. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej 28 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
 10. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek firmie ogrodniczej Państwa Króliczków oraz Państwu Sznajder. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
 11. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.