Ogłoszenia parafialne – 24.05.2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za niezmienną pamięć o potrzebach materialnych parafii. Wielkie Bóg zapłać.
  W Przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.
 2. Dziś o godzinie 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona do odwołania. Przypominamy, że w związku z zarządzeniem ministra zdrowia i arcybiskupa Wiktora w czasie liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 1 osoba na 10 m2. Msze święte w dalszym ciągu będą odprawiane o stałych godzinach, zgodnie z przyjętymi intencjami.
 4. W miesiącu maju po każdej mszy wieczornej odmawiamy Litanię loretańską. Serdecznie zachęcam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, połączonej z Apelem Jasnogórskim.
 5. Zgodnie z nowymi zaleceniami naszego Arcybiskupa otwarta zostaje możliwość organizowania spotkań formacyjnych dla dorosłych, z uwzględnieniem obowiązujących wymagań sanitarnych.
 6. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
 7. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 8. Z Radością informuję, że w miniony czwartek ukończono montaż organów. W sobotę odbył się odbiór techniczny instrumentu przeprowadzony przez prof. Juliana Gembalskiego. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Inwestycja została w pełni rozliczona. W sposób szczególny dziękuję państwu Szczecinom i pani Katarzynie Matyi z restauracji Ruptawianka za ogromną pomoc w zapewnieniu wiktu i opierunku pracownikom firmy organmistrzowskiej.
 9. W minionym tygodniu zmarł + Marian Celiński, zam. Libowiec 8a. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 10. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcam do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.