Ogłoszenia parafialne – 23.12.2018

IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  3. 26 grudnia na Mszy św. o godz.10.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w naszych ruptawskich domach w czwartek 27 grudnia. Można ich zaprosić zapisując się na listę wyłożoną z tyłu kościoła podając nazwisko i adres. Dzieci z koła misyjnego dziękują za przyjęcie.
  4. W piątek będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji (godz. 8.00), po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  5. Okazja do spowiedzi jutro w godz. 8.00-9.00 oraz 14.00-15.00
  6. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł). Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30. Kolęda dodatkowa będzie w sobotę 5 stycznia (od godz. 9.00), zapisy w zakrystii.
  8. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej 22 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
  9. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek firmie ogrodniczej Państwa Króliczków. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.