Ogłoszenia parafialne – 23.10.2022

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 14.45 różaniec. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
  4. W miesiącu październiku we wtorki kancelaria parafialna jest czynna dopiero po nabożeństwie różańcowym ok godz. 18.15. Czwartkową Godzinę Świętą w tym miesiącu łączymy z nabożeństwem różańcowym.
  5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy o uporządkowanie grobów oraz sprawdzenie terminów rezerwacji miejsc grobowych na cmentarzu i ewentualnie dokonanie przedłużeń. Podobnie jak w zeszłym roku bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego kompostownika za boczną furtką cmentarza.
  6. Wypominki za zmarłych są przyjmowane w zakrystii. Formularze są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.
  7. Z tyłu kościoła znajdują także się broszury o modlitwie za dusze cierpiące w czyśćcu. Proszę o zabranie jednej broszury dla jednej rodziny. Broszury są bezpłatne.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego – tzw. kiermasz. O godzinie 10.30 zostanie z tej okazji odprawiona uroczysta Msza Św. na którą serdecznie zapraszam poczty sztandarowe, chór parafialny, panie w strojach regionalnych i wszystkich parafian. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu. Szczególnie dziękuję także wszystkim za przygotowanie i udział w wizytacji kanonicznej.