Ogłoszenia parafialne – 22.12.2019

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian w poniedziałek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
 3. Okazja do spowiedzi św.:
  – w poniedziałek od godz. 8.00, od godz.16.00 (dla dzieci) i od godz. 18.00
  – we wtorek od godz. 8.00 i od godz. 14.00
 4. 26 grudnia na Mszy św. o godz.10.30 odbędzie się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w naszych ruptawskich domach w sobotę 4 stycznia. Można ich zaprosić zapisując się na listę wyłożoną z tyłu kościoła podając nazwisko i adres. Dzieci z koła misyjnego dziękują za przyjęcie.
 5. W sobotę będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków. Z tej okazji zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji (godz. 8.00), po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 6. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
 7. W zakrystii można nabywać także bilety tegoroczną edycję koncertu „Betlejem w Spodku”. Dochód z trasy koncertowej widowiska Betlejem w Polsce zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Wydarzenie odbędzie się 28 grudnia o godz.18.00.
 8. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00, a w niedziele o 12.30.
 9. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 10. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej 27 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
 11. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek firmie ogrodniczej Państwa Króliczków. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
 12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.