Ogłoszenia parafialne – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. Dzisiaj odbywa się błogosławienie opłatków wigilijnych. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne.
  5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.
  6. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie w tradycyjnej formie Mszy roratnich, nie będzie też odwiedzin tradycyjnych kolędowych.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.