Ogłoszenia parafialne – 21.05.2017

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 • O godzinie 15.00 nabożeństwo majowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 • Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W majowe soboty o godz. 20.30 przy grocie będą odbywały się Apele Jasnogórskie. Zapraszam do udziału.
 • W miesiącu maju kancelaria parafialna we wtorki będzie czynna po mszy wieczornej od godziny 17.45
 • W ramach obchodów tzw. Dni Krzyżowych (w czasie Nabożeństwa Majowego) będą procesje błagalne do krzyży:
  – w poniedziałek przy kaplicy w Cisówce
  – we wtorek do krzyża ul. Zdziebły (obok domu p. Kaniowej)
  – w środę do krzyża na cmentarzu parafialnym
 • W piątek obchodzimy Dzień Matki – z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o godzinie  17.00
 • W piątek 26 maja po mszy wieczornej ok. godz. 17.40 odbędzie się tradycyjne nabożeństwo w intencji rodzin naszej parafii. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W sobotę 27 maja na boisku sportowym w Ruptawie odbędzie się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Początek części sportowej zaplanowano na godz. 14.00. Rywalizować będzie 12 drużyn z Polski i Czech. Początek części artystycznej nastąpi o godz. 16.30. Na scenie wystąpią m.in. grupy taneczne dzieci i młodzieży oraz gimnastycy, a główną atrakcją będzie koncert orkiestry rozrywkowej z wokalistami pod dyrekcją Aleksandra Knury. W programie także wiele atrakcji dla najmłodszych, pokaz tresury psów i dyskoteka pod chmurką.  Organizatorem imprezy jest LKS Granica Ruptawa, Przedszkole „Mali Pasjonaci”, a także Rada Sołecka w Ruptawie.
 • W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
 • 29 maja odbędzie się dekanalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej:
  – o godzinie 15.15 wyrusza piesza pielgrzymka
  – o godzinie 19.00 wyjazd autokaru
  Powrót autokarem o godzinie 23.00. Zapisy w zakrystii.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 • Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
 • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.