Ogłoszenia parafialne – 20.12.2020

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory adwentowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian we wtorek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
  4. Okazja do spowiedzi św.:
    – we wtorek, środę rano od godz. 8.00 i po południu od godziny 17.00
    – w czwartek rano od godz. 8.00 i po południu od godz. 14.00
  5. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki oraz świece (5 zł) Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  6. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasze rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej ponad 30 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
  10. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek firmie Pomarańczowy Ogród oraz Państwu Wilkom i Państwu Nowrotom. Dziękuję także wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.