Ogłoszenia parafialne – 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona będzie na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. O godzinie 15.00 nieszpory, na które serdecznie zapraszam.
  3. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się błogosławienie opłatków wigilijnych. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne.
  5. W czwartek po wieczornej mszy św. ok. godz. 17.40 odbędzie się modlitwa adoracyjna w intencji rodzin naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.
  6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Msze św. Roratnie w tym roku będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00
  7. Od najbliższej soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.