Ogłoszenia parafialne – 20.05.2018

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni z tej okazji mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  4. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W sobotę o godzinie 16.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania.
  6. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  8. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 (w środę o godz. 7.30), a w niedzielę o godz. 15.00. W majowe soboty o godz. 20.30 przy grocie będą odbywały się Apele Jasnogórskie. Zapraszam do udziału.
  9. Tegoroczny turnus letnich kolonii dla dzieci na mazurach organizowany przez ks. Zbigniewa Janotę odbędzie się w dniach 24.06-08.07. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii kościoła.
  10. Trwają zapisy na organizowaną parafialną pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa, która odbędzie się 27 czerwca. Koszt udziału 100zł. Zaliczka 50zł płatna przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.