Ogłoszenia parafialne – 2.05.2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby WŚSD. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30 (w środę o godz. 7.30), a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku w sobotnie Apele Jasnogórskie przy grocie będą łączone z nabożeństwem majowym.
  3. Na mszę św. w intencji Ojczyzny (3 maja, godz. 9.00) zapraszam poczty sztandarowe, panie w strojach regionalnych i wszystkich parafian.
  4. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień komunijny. Dzieci codziennie w miarę możliwości w strojach komunijnych będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszach św.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty: pół godziny przed każdą Mszą, spowiedź dzieci w piątek o 16.00; młodzieży w sobotę o 16.30.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą w piątek od godziny 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do życzliwej troski o siebie nawzajem, o osoby starsze, samotne, sąsiadów będących w potrzebie. Równie serdecznie zachęcamy do troski o nasz rodzime sklepy, firmy i punkty gastronomiczne.
  8. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.