Ogłoszenia parafialne – 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.
    Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pamięć o potrzebach materialnych kościoła.
  2. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 8.00, 10.30, 15.30), w tym czasie, poczynając od następnej niedzieli nie będzie nieszporów.

3. Serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych. W tym roku roraty, będą odbywały się o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Niech będzie to nasze wspólne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

4. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w czwartek od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
  5. Okazja do spowiedzi św.:
    – w czwartek o godz. 9.00 i o godz. 16.00
    – w piątek o godz. 9.00, o 16.00 (dzieci) i o godz. 18.00
    – w sobotę o godz. 16.00 i o godz. 18.00
    Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  7. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki.
  8. Dzisiaj dzieci z koła misyjnego rozprowadzają ozdoby świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dla polskiego misjonarza pracującego w Zambii ks. Waldemara Potrapeluka.
  9. We wtorek 26 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 10:30 będziemy uczestnikami posłania Kolędników Misyjnych naszej parafii. Niech podjęty trud kolędowania małych misjonarzy obudzi w naszych sercach zapał misyjny i uzdolni do niesienia pomocy modlitewnej i materialnej dzieciom z Kolumbii, którym pomagają tegoroczni kolędnicy na całym świecie. Zapraszamy do pozostania tego dnia po Mszy św o godz. 10.30, wysłuchania krótkiego programu kolędniczego i wspólnego kolędowania. Prosimy i z góry dziękujemy za złożone ofiary modlitewne i materialne.
  10. W związku ze zbliżającymi się świętami bardzo prosimy o uporządkowanie grobów. Podobnie jak w latach ubiegłych bardzo proszę, by w miarę możliwości zużyte ozdoby i dekoracje grobów zabrać ze sobą do swoich domowych pojemników na śmieci. Suche liście i suche kwiaty można wyrzucać do specjalnie przygotowanego kompostownika za boczną furtką cmentarza.
  11. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego – bieżący numer jest wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Wieści.
  13. Serdecznie dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.